31 Temmuz 2017

Temmuz Bitmeden

Koca bir ayın bitmesine saatler kaldı. Bu yaz rehavetinden sıyrılmak ne kadar da zor oysa. Yaz dediğin nedir ki; parlayan bir güneş, beyaz bulutlar, bolca deniz, geniş zamanlar ve biraz tembellikten başka...

Yaz dediğin karpuz ve kızartma kokusudur en çok, eline kitabını alıp başka dünyalara dalmaktır. Deniz kenarında midye, haşlanmış mısır yemektir. Yüzmektir, ki kendini doğayla en bütünleşik hissettiğin, tabiata karıştığın andır bu. Geç saatlerde komşulardan gelen okey taşlarının sesidir. İskeleden atlamak, bisiklete binmektir.
Bir akşamüstü güneş batarken doğan aya, elinde buz gibi bir bira ve bir yaz şarkısıyla eşlik etmektir. Balkon yıkamaktır her gün. Seni telaşa düşüren tek şey vardır yazları; o da güneş batmadan son bir kez daha yüzmenin telaşı.

Yazları gazeteni ekrandan değil gerçek gazete kağıtlarından okursun. Kahvaltıların hep pazar kahvaltıları gibidir. Çocuklar evi sadece yemek-duş ve uyku için kullanırlar pek ortada görünmezler yazları. Dinlenirsin, ruhun dinlenir..

İki haftacık bir tatil yapıp geldik ve saatlerimizi Ağustos' a kurduk. 

Not.Görsel internetten alınmıştır.

10 yorum:

 1. Daha şehrin dışına çıkabilmiş değilim :) Fazla sıcaklar da duygusallığı tetikliyor :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dönüp dolaşıp yüne kürkçü dükkanına dönüyoruz ama :))

   Sil
 2. Hoşgeldinnnnnnnnnn:))))Valla özlemiştim, bu aralara herkes tatilde galiba, birçok yorum yapan okurum artık bana uğramıyor nedense. Zamanla hep böyle oluyor, kimi yorumcular buraları terkediyor, facebook vs. ye takılmaya başlıyorlar, onların yerine yepyeni okurlar geliyor. :) Ama ben hiçbirini unutmuyorum. Kızartma kokusu ne güzeldir sahi, ençok biber severim yeşil biber kızartmasının kokusunu...:))
  Tekrar hoşgeldin:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet gayet dinamik bir platformdayız :) Ama buranın yeri benim için tüm sosyal paylaşım sitelerden ayrı. Bloglar teknoloji çağında mektup yazmaya devam etmek gibi :)

   Sil
 3. Ne güzel anlatmışsınız, hepsine katılıyorum, en çokta günlerin uzunluğunu seviyorum bu mevsimin. İnsan uyumak istemiyor...ne de olsa sayılı günler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet bereketli günleri oluyor :) Sabah uykularına doyuyoruz tatillerde :)

   Sil
 4. Yukarıda yazdıklarınız sanki gençlere birazcık uyuyor. Ben ya işte çalışıyorum ya evde...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bahçe perim niye öyle dediniz :) Gençlere pek yavan gelir yazdıklarım. Onlar tatilden biraz hareket bekler, biz gibi safi huzur yeter mi ki onlara :)
   Buarada ben de çalışıyorum, iyi çalışmalar size de :)

   Sil
 5. Ne güzel yazmışsın :) Öyle bir rehaveti ben en son kaç yıl önce yaşamıştım bilmiyorum ama hatırlamak bile hoş oldu, sevgilerimle

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çeşmedeki 2,5 ayı napcaz acaba :))) Yaz rehaveti, günleri unutmak gerçekten çok güzel bi duygu :)))

   Sil

haydi söyle :)