6 Mayıs 2015

ilköğretim 2.sınıf kitaplığı

çocuk kitabı almayı çok seviyorum. aldıklarımı genellikle araştırarak alıyorum. tavsiyeler bu konuda çok işime yarıyor. mutlaka konusuna, hitap ettiği yaş aralığına, sayfa sayısına, yazarın diğer kitaplarına, çizimlerine dikkat ediyorum. kitap almak konusunda hiçbir sınırım yok, çünkü elif doğuştan kitap kurdu. aldıklarım yetmiyor ama neyse ki okul kütüphaneleri var. oradan dilediğince alıp okuyabiliyor. 
ben zavallı değilim' in ilk kitabından sonra ikincisini görünce hemen almak istedi. saftirik tarzında olan kitaplar favorileri.
pıtırcık serisinin tamamını çok severek okudu. can çocuk yayınlarını çok seviyoruz.
farklı deneyimler için bu kitapları ekin' in kitaplığından seçtik :) 
bir oturumda bitirdiği kitaplardan. timaş yayınlarının şirin ve levent serilerinin de tamamını okudu sanıyorum.
zeynep' in aşırı komik maceraları elif' e hediye olarak geldi. kesinlikle bayıldığını söylemeliyim.

bunları ise eren için almıştım. gerçekten farklı, çizimleri ve anlatımıyla fark yaratıyor. tabi ki eren' den önce elif okudu bir solukta. 

internet sitesinden alışveriş yapmanın tadını aldı. son iki kitap alışverişimizi bu şekilde yaptık. kitaplarını seçerek sepet oluşturmayı, sonra kargoyu beklemeyi öğrendi :)

çocuk kitaplarını ben de çok seviyorum. kitap okuma sevgisini ise nasıl aşılayabileceğimi bilemiyorum. çünkü elif her zaman kitaplara ilgiliydi ancak eren kitap okumayı ödev zannediyor. 

6 yorum:

 1. ben okutmuyomm ablacım kitap. okuycekte nolcek!
  okuyun okuyon hep aynı son. halbukim tv de diziler ööle mi çocuk öğreeniyo hayatı niyancım ablacım.. ay şey diyom ben acaba dzmart alimmi eve ? orda da var diyolar dizi. çok süper diyolar ha? ne diyon ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. okullu mu olsun alaylı mı olsun karar veremiyorum. neyse ki iki tane var birini alaylı birini okullu yapayım. sosyolojik deney :)

   Sil
 2. Çok sevdiğim kitaplar var burada, görüncemutlu oldum..
  ekinin kitaplığından ben defaydalanıyorum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ben de sizi tanıdığıma sevindim, miranın kitaplarından da faydalanırız artık :)

   Sil
 3. Bu kitaplar okuma sevgisi zaten aşılar diyorum:) ama yok yine de olmazsa, çizgi romanı deneyin derim naçizane. Ben de okuma sevgisini ilk TomMiks Tenten vs. ile başlamıştım. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ben de red kid ten :)) milliyet her hafta bir tane veriyordu.

   Sil

haydi söyle :)