26 Mayıs 2015

lpg' liler kim

bu aralar gündem gereği çocuklardan  mhp, akp, chp, hdp nedir sorularına oldukça sık maruz kalıyoruz. genel bilgilerle ve 18 yaşına gelince daha iyi anlayacaksınlı cümlelerle savuşturmaya çalışıyoruz. geçenlerde bir otopark yanından geçerken "lpg' liler giremez" uyarısıyla karşılaşınca elif' in sorusu : "anne, lpg' liler kim?"

aklıma geldikçe hala gülüyorum :)
eren bugünlerde futbol ile çok ilgili. okulda sürekli oynuyor. evde izliyor. evlendiğimizden beri babasının izlediğinden fazla maç izlemiştir sanırım. oynamasına itirazım yok spor sonuçta ama o kadar izlemesinden hiç hoşlanmıyorum.

gündemimizde yavaş yavaş yaz planları şekillenmeye başladı. yaz okulları, izinler, teyzeler, babanneler, etütlerle inşallah atlatacağız 3 ayı bakalım...

6 yorum:

 1. :)) lpg lileri merak etmiş cocuk. futbol sevdası bizdede var unutur belki dedik basketbola gonderdik ama yok nafile izlemektende oynamaktan vazgecmiyor.

  YanıtlaSil
 2. sabah sabah ssli güldüm lpg ye :)) Akıllı bıdıklar :))
  Bu siyasi partileri gerçekten açıklamak zor...
  Su gibi, çocukların eğlendiği, dinlendiği eee tabiki de komşuda pişer annelere de düşer bir yaz tatiliniz olsun :)

  YanıtlaSil
 3. lpg Lİ ARAÇ BOMBA YÜKLÜ SAYILIYOR.
  YAZINIZ KISA FAKAT, ÜZEL BİR ANLATIMLA İFADE ETMEK EREKİRSE
  BOMBA GİBİ OLMUŞ.
  BAŞARILAR DİLERİM.

  YanıtlaSil
 4. ne güldüm ama :D :D
  bizimki kızda reklamlarda gördüğü muhalefet partinin "oy verin! gitsinler" derken kimlere gitsin diyorlarmış. Durup durup onu soruyor :) hepsi minik siyasetçi :)))

  YanıtlaSil

haydi söyle :)