28 Temmuz 2015

elif' in yaz kitapları

yaz tatilini neredeyse yarıladık. yaz okulunun son haftasındayız, uzun tatilimize çok az kaldı. heyecanla bekliyoruz :)

elif' in dönüp dolaşıp saftirik' leri okumasına bir çare olarak yeni kitaplar alıyorum. ama bunlar biter bitmez tekrar saftirik' lere başlıyor:) bu kitapları seçerken sevgili  kitap günlüğünden çok faydalandım. kitap seçmek konusunda sıkıntı yaşıyorsanız kesinlikle tavsiye ediyorum. tabi bir de ekin' in kitaplığından. blog güncel değil ama facebooktan sıkı takipçisiyiz ekin' in.

3.sınıfa geçen çocukların yaz tatilinde rahatlıkla okuyabileceği eğlenceli kitaplar aldık. "eldivenlerimi kim çalıyor" okumayı seven 1. ve 2.sınıf çocuklarının da keyifle okuyabileceği türden. büyük yazılı ve bol resimli.
profesör pi ile matematik serisinin daha önce iki kitabını okumuş ve çok beğenmişti. bu ikisini aynı akşam peş peşe okuyup bitirdi.
yeni deneyimler için seçtiklerimiz. sevecek mi merakla bekliyorum. korkusuz isabelita' ya ertesi sabah başladı yaz okulu servisi gelene kadar çoğunu okudu. elif' e kitap dayandırmak zor keşke biraz da eren okusa. eren sadece öğretmenin ödev olarak verdiklerini mecbur olduğu için okuyor. sanırım kitap sevgisi biraz da içten geliyor.
"kim takar salatalık kralı" nda belki biraz zorlanabilir. yazılar nispeten küçük, sayfa sayısı fazla.
ve benim favorim çizgi roman severlere! ben de "gülümse" yi hemen okudum. çocukluktan gençliğe geçişte yaşananlar çok sevimli bir şekilde anlatılmış ve resimlenmiş. elif' in de çok beğeneceğine eminim :)

herkese bol eğlenceli, bol okumalı tatiller diliyorum :)

8 yorum:

 1. Gülümse kitabı cidden şahane değil mi, ben de okurken çok eğlenmiştim. Yine yeniden okuyasım var :) Mutlu tatiller, keyifli okumalar

  YanıtlaSil
 2. çocuğum olunca onun kitaplarını ben de okuyacağım :) şimdiki çocukların herşeyleri çok güzel, renkli, ilginç, dikkat çekici..çok şanslılar :)

  YanıtlaSil
 3. Bence de okumak insanın içinden geliyor. Örnekse örneğim çok severim hep görür beni kitap okurken ama okumak deyince benim oğlum da çok uzak duruyor. Sadece öpretmeninin ödev olarak verdiklerini okuyor o kadar. İlgi alanına göre en merak uyandırıcı kitapları aldım bana mısın demedi. Sanırım kızlar daha çok seviyor okumayı...

  YanıtlaSil
 4. Aaa benim blogumdan bahsetmişsiniz, çok sevindim :) teşekkür ederim.
  Saftirik seviyorsa Tom Gates serisini de muhtemelen sevecektir.
  Sevgiler...

  YanıtlaSil
 5. Aaa benim blogumdan bahsetmişsiniz, çok sevindim :) teşekkür ederim.
  Saftirik seviyorsa Tom Gates serisini de muhtemelen sevecektir.
  Sevgiler...

  YanıtlaSil

haydi söyle :)